Průvodce trutnovským okresem

Manuál k turistické části webu.
Při vstupu na odkaz lokality, nebo turistika narazíte na další prokliky pro turistické cesty:
 - trasy, zde jsou názvy obcí a míst, kterými projdete, číslo trasy je klikací a vynese vás na zvolenou trasu do průvodce,
 - odkaz lokality, jsou klikací názvy obcí. Klik vás vynese do putování na trasu obce ,
 - odkaz putování okresem, popisuje šedesát tras. Zde naleznete tři klikací odkazy : 1. podrobné popisy tras to je dokument v pdf,  2. fotoalbum,  3. mapy.cz.
 


Na Trutnovsku,  předešlé generace zbudovaly mnoho  drobných i větších staveb, pomníčků, památek, stojících za pozornost. Přesto řada, soch, křížů, pomníčků přišla v minulých letech díky nenechavým lidem o ozdoby, nebo byly ukradeny zcela. Od roku 2000 obce počaly drobným památkám věnovat pozornost. V terénu mezi poli a v lukach lze narazit na památky podél starých zaniklých zemských stezek, zaniklých obchodních a poutních cest. Ve Dvoře Králové, v Trutnově, okolních městech a obcích se nalézají obelisky, pomníčky z Prusko-rakouské války 1866. V hranicích Trutnovska naleznete díla jednotlivě roztroušená případně ve skupinkách známých sochařů. Tvořili je:  Matyáš Bernard Braun,  Jiří František Pacák, Antonín Sucharda, František Bílek, Antonín Wagner, Jindřich Wagner, František Wagner, Kuhn J., Emil Schwantner. S turistickým průvodcem dojdete dříve k jejich umístění v terénu.

Databáze obsahuje:

206 názvů obcí s krátkým popisem (měst,vesnic,osad,samot)
64 výletových tras   - odkazy map
2080 fotografií
1488 popisů objektů ( malých i velkých památek)


Fotodokumentace je pořizována od roku 1999 a příležitostně je doplňována.
stránky zpřístupněny 5.3.2006
aktualizace 25.9.2015Mobilní (beta)
Lokality
Turistika
Novinky webu
Kostely
Album památek
Odkazy
Hostující stránky
Pohádky-audio
Video


Interaktivní mapa
 Podkrkonoší

TOPlist